شرکت بازیابی اطلاعات نگین شرق

برای دیدن همه قسمت های سایت لطفا بامرورگرهای l FireFox or Google chrome سایت را باز کنید

بازیابی اطلاعات هارددیسک

خرابی هارد دیسک هارا میتوان به چهار دسته تقسیم کرد  که نتیجه آن  از بین رفتن اطلاعات می باشد.

  1. خرابی Firmware / صدمه ناحیه Firmware
  2. خرابی الکترونیکی
  3. خرابی مکانیکی
  4. خرابی منطقی

همچنین ترکیبی از موارد بالا نیز امکان پذیر است .

لطفا توجه کنید که با گذشت زمان همه هارد دیسکها دارای بدسکتورهایی خواهند شد که منجر به از دست رفتن اطلاعات و غیر قابل دسترس نمودن درایو می گردد .

۱٫خرابی Firmware / صدمه به ناحیه Firmware

فریم ور  نرم افزاری است که هارد را کنترل می کند  ودر سخت افزار هارد جا سازی شده است.

اگر فریم ور  در هارد دیسک خراب شود و یا غیر قابل خواندن شود  اغلب هارد درست کار نمی کند و تا درست نشود اطلاعات بازیابی نمی شود.

چگونگی تشخیص خرابی فریم ور؟

  1. زمانی که کامپیوتر روشن می شود پلاترهارد دیسک شروع به چرخش خواهد نمود اما درست  دیتکت نشود وبه اسم دیگری هارد را می شناسد ویا  اصولا هیچی دیتکت نمی شود .
  2. هارد دیسک شروع به چرخش می نماید و به طور صحیح توسط کامپیوتر تشخیص داده می شود اما سیستم در طی پروسه راه اندازی هنگ خواهد نمود.

درصورت خرابی فریم ور چه می توان کرد؟

بازیابی اطلاعات از هارد درایوهایی با خرابی فریم ور نیاز برنامه ریزی سطح پایین مجدد و یا دستکاری ماژول های هارد درایو دارد  این کار توسط فروشندگان  PC امکان پذیرنمی باشد. شرکت بازیابی نگین شرق دارای تجهیزاتی می باشد که قادر به بازیابی موفق اطلاعات از هارد درایوهایی با خرابی فریم ور می باشد .

برای فهم بیشتر در این مورد میتوانید به مثالهای زیر توجه کنید.

مشکل درایوهای Maxtor در شناسایی ناصحیح در بایوس(شناسای با نام مستعار آن خانواده از درایو)

بازیابی اطلاعات از درایوهای سیگیت ۷۲۰۰٫۱۱ ,۷۲۰۰٫۳ ,هاردهای ES2

آسیب دیدگی  G-List  سبب خرابی درایوهای Maxtor  می شود

بازیابی اطلاعات از درایوهای هارد دیسک Western Digital با خرابی firmware

3.خرابی الکترونیکی

مشکلات  الکترونیکی معمولا در رابطه با مشکلات برد می باشد.بر اثر نوسانات برق می تواند برد اسیب ببیند و دیگر هارد دیتکت نشود . از نشانه های خرابی برد با روشن شدن  کامپیوتر  موتور هارد دور ور نمی دارد حتی سعی هم نمیکند.

نوسانات برق می تواند اسیب های زیر را به هارد وارد کند

  1. برد هارد بسوزد در این صورت بیشتر کنترلر موتور هارد می سوزد.
  2. علاوه بر برد  آیسی  هد هارد نیز می سوزد  .

شرکت بازیابی نگین شرق اغلب قادر است بر روی درایوهای صدمه دیده از هر نوع مشکلی  بازیابی کامل انجام دهد

۳٫مشکلات مکانیکی

معمولا در صورت مشکلات مکانیکی دیگر اطلاعات قابل دسترسی نیستند.هر کدام از قطعات داخل هارد که آسیب ببینند شامل این دسته می شوند.

طریقه تشخیص مشکلات مکانیکی هارد چه می تواند باشد؟

به محض روشن شدن کامپیوتر یک صدای منظم تکراری مانند  کلیک کردن ویا تیک تیک کردن از هارد شنیده می شود. این خرابی میتواند ناشی از خرابی هد یا خرابی موتور هارد ویا خراشیدن سطح پلاتر هارد باشد.

کارشناسان ما بعد از تشخیص دقیق در محیط کاملا تمیز (عاری از گرد و خاک) قسمت معیوب هارد را تعویض میکنند وازاطلاعات مهم کپی تهیه میکنند.

نکته :خیلی از هارد های لپ تاپ دچار مشکلات مکانیکی می شوند.

۴٫خطاهای منطقی

اغلب یکی از آسانترین و همچنین مشکل ترین قسمت های ریکاوری مربوط به  خطاهای منطقی می شود.مشکلات منطقی میتواند یک محدوده وسیعی از خطاها را از آسان مانند گم شدن پارتیشن ها و یا فایلها وسخت در صورت گسستگی فایل مورد نظر در روی هارد  و نداشتن رابط  پیوستگی آن که کار را می تواند غیر ممکن کند  باشد.

خطاهای منطقی می توانند باابزارهای نرم افزاری مختلفی رفع گردند اما در نظر داشته  باشید که اگر شما قصد اجرای یک نرم افزار تعمیر بر روی هارد دیسک خود دارید به راحتی می توانید اطلاعات را از قابل دسترسی به غیر قابل دسترسی تبدیل کنید. این مخصوصا در زمان اجرای SCAN DISK , CHKDSK بر روی یک هارد صدمه دیده صحت دارد .