شرکت بازیابی اطلاعات نگین شرق

برای دیدن همه قسمت های سایت لطفا بامرورگرهای l FireFox or Google chrome سایت را باز کنید

ریکاوری اطلاعات هارد

بدست • ۶ دی ۱۳۸۸ • دسته: سرویسهای بازیابی اطلاعات
هارد دیسک های حاوی اطلاعات محرمانه فضایی آمریکا
تهران-خبرگزاری ایسکانیوز: اخیراً یک کامپیوتر دست دوم در اینترنت به فروش رفت که حاوی اطلاعاتی در مورد برنامه‌های ضدموشکی و فضایی آمریکا بود اما محققین بر این باورند که بسیاری از کاربران حفاظت لازم را از اطلاعاتی که بر روی درایوشان قرار دارد به عمل نمی آورند و بدون توجه به امنیت این اطلاعات کامپیوتر و یا درایو خویش را به دیگر افراد می فروشند.
به گزارش روز سه شنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز” مطالعه‌ای که اخیراً در کشور انگلستان به عمل آمده حاکی است برخی از هارد دیسک‌هایی که اخیراً به فروش رفته حاوی اطلاعات تجاری یک شرکت بازرگانی فرش و موکت، اطلاعات یک شرکت چند ملیتی دکوراسیون داخلی، اطلاعات مدل‌های جدید خودروی یک شرکت خودروسازی، دانشگاه‌ها، سفارت‌خانه ها و حتی یک شرکت تولید کننده دستگاه‌های تلفن همراه بوده است.
در ۱۰۰۰ درایوی که در eBay به فروش رفته اطلاعات جالبی در مورد شرکت خودروسازی فورد، شرکت پوشاک لارا اشلی، سفارت آلمان در پاریس، نوکیا، و مدارس مختلف پیدا شد. اطلاعات مربوط به شرکت فورد جزییات طراحی خودروی مدل Ka این شرکت را در بر می گرفت و این درایو قبل از عرضه‌ی این خودرو در سال جاری به فروش رفته بود. استاد دانشگاه گلامورکان، اندرو بلیث معتقد است: “برملا شدن جزییات طرح خودرو می توانسته برای شرکت فورد بسیار گران تمام شود چون این اطلاعات در واقع حقوق معنوی این شرکت بوده و از اسرار تجاری آنها محسوب می شده است.”
سخنگوی شرکت فورد عنوان کرد: “شرکت فورد در حال بررسی این موضوع است تا سابقه‌ی مالکیت درایو ردگیری شود. در عین حال در حال تحلیل اطلاعات بر روی دیسک هستیم.” در همین حال شرکت فورد در حال اجرای سیاست جدیدی برای حذف اطلاعات محرمانه از روی کلیه دیسک‌هایی است که به نحوی در ارتباط با این شرکت به کار گرفته شده‌اند.
اطلاعات مربوط به نوکیا نیز شامل شرح مشروح جلسات شرکت، طراحی‌های سینی‌های مدار الکترونیکی، اسامی و فرم‌های ارزیابی پرسنلی بوده است.
اطلاعات شرکت Henderson Boyd Jackson نیز شامل مکاتبات این شرکت با مشتریان کلیدی می شد.
به گزارش ایسکانیوز به نقل از همکاران سیستم دکتر بلیث می گوید: “این چهارمین سال است که این مطالعه را انجام می‌دهیم و حجم اطلاعات تجاری بر روی دیسک‌های فروش رفته رو به افزایش بوده است. این مسئله موضوع جدیدی نیست. اما معلوم نیست که صاحبان رایانه ها چه موقع می‌خواهند از خواب خرگوشی بیدار شوند و نسبت به امنیت اطلاعات تجاری شرکت‌هایشان حساسیت بیشتری به خرج دهند. برخی از اطلاعات منتشر شده قابل توجیه نیست و صدمات قابل توجهی را به شرکت‌های مرتبط به آنها وارد آورده است.بعدا راجب به  غیر قابل بازیابی کردن  اطلاعات بیشتر صحبت خواهیم کرد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.